Kivikatuse alternatiiv - eterniit Gotika

Katus ilma peidetud paigalduskuludeta

Eterniit on katusekivist 20% soodsam

Saadud pakkumistes on selge, et kõige kallim eterniit (Eternit Gotika) materjal on 20% soodsam kivikatuse materjali tavapärasest hinnast.

Kivikatus on 250% eterniidist raskem

Lisaks tuule- ja lumekoormusele avaldab maja konstruktsioonidele survet ka katusematerjal. 150 m2 eterniiti kaalub 3,1 tonni, kuid kivi lausa 7,7 tonni.

Eterniidi paigalduse hind on 25% soodsam

Ainuüksi konstruktsioonid peavad kivikatusel kandma üle 2 korra suuremat massi. Seetõttu peab ka roovisamm kivil olema tihedam – 300 mm (Gotikal 460 mm)

Esteetiline välimuse garantii 5 aastat

Kivikatusel puudub värvigarantii, kuid eterniitkatusel garanteerime katuse välimuse 5 aasta jooksul peale ostu. Materjali garantii mõlemal tootel 30 aastat.

Eelnevad andmed on kogutud 150 ruutmeetrise katuse päringutest erinevatelt firmadelt.

Eterniidi üldised omadused:

  • Vana eterniitkatuse vahetamisel pole vaja ehitusluba!
  • Eterniit on sarnaselt kivikatusega väga kauakestev materjal.
  • Lisaks spetsiaalse karastatud CurtCoat® värvitehnoloogia kasutusele, on eterniidil esteetilise välimuse garantii.
  • Eterniitplaati tootes pannakse lainete sisse Safety Strips® turvaribad, mis annavad materjalile vastupidavuse purunemisele ning mehaanilise tugevuse.
  • Eterniiti on lihtne paigaldada – lisaks lõigatud nurkadele ja kruviaukudele, on materjal kerge ning ei vaja lisainvesteeringut konstruktsioonide ja vundamendi ehitamisel.
  • Materjal on tulekindel, difuusne (hingav) ning vastupidav leelistele ja haptele.

Eterniit on täiesti keskkonnasõbralik materjal. Nõukaaegne asbest on tänapäeval asendatud PVA-kiuga, millel on palju paremad omadused tsemendi tugevdamiseks.

Küsi pakkumist