Eterniidi ladustamine

Eterniidi ladustamise tingimused

 1. Tooteid tuleb hoida kuivades tolmuvabades ruumides.
  Märkus: Selle nõude eiramisel võib esineda plaatide värvi muutumist ja pleekimist.
 2. Lahtipakitud plaate ei tohi hoida pudenevate ja tolmavate ehitusmaterjalide läheduses.
  Märkus: Selle nõude eiramise korral võivad plaadid kaotada kaubandusliku välimuse.
 3. Lahtipakitud toodete ümberladumisel tuleb vältida plaatide värvitud pinna kahjustamist: plaate ei tohi loopida ega maad mööda lohistada.
  Märkus: Selle nõude eiramise korral võivad plaadid saada mehaanilisi kahjustusi.
 4. Üle kahe tootepaki ei tohi üksteise peale asetada.
  Märkus: Selle nõude eiramise korral võivad alumised plaadid saada mehaanilisi kahjustusi.
 5. Toodete laadimisel kraana abil on keelatud kasutada tõstetrosse.
  Märkus: Selle nõude eiramise korral võivad plaadid saada mehaanilisi kahjustusi.

Juhend eterniidi ladustamiseks

Kvaliteetne eterniitkatus õigesti ladustades

„Miks mu katus valge on, kuigi väljas ei ole talv?“ küsib hiljuti paigaldatud eterniitkatuse omanik. Baltikumi ainus kiudtsemendist eterniitplaatide tootja, UAB Eternit Balticu esindajad selgitavad, et katuse valgenemine võib olla põhjustatud eterniidi valest ladustamisest ning katuse välimuse saab taastada pestes katust sidrunhappelahusega. Tootja on koostanud spetsiaalised juhised eterniidi ladustamise kohta, kuid tihtipeale loetakse kogu informatsiooni hooletult.

Vale suhtumine eterniidi ladustamisesse

„Üheks peamiseks ohuks on see, et värvitud eterniitplaate hoiustatakse õues. Tihtipeale arvatakse, et katusematerjal ongi mõeldud õues hoidmiseks, kuid kui eterniit on pakitud kilesse ning hoiustatakse alustel, siis ei saa kogunenud liigne niiskus plaatidest eralduda. Vihm ja lumi põhjustab plaatides oleva lubja migreerumist ning seetõttu muutub nende värv valgeks,“ selgitab Eternit Balticu kvaliteediosakonna juhataja Edgaras Norgela, lisades, et valesti ladustatud plaatide vastupidavus aga ei vähene.

Lubjalaigud tekivad plaatidele enamasti peale materjali kuivamist. Kuigi toote kvaliteedi see ei muuda, tuleb meie spetsialistidel tihtipeale inimesi rahustada ning vajalikke konsultatsioone pidada.

Asbestivaba eterniiti tuleb enne katusele paigaldamist hoiustada tuulutatavas kohas – laos, garaažis või mõnes teises ruumis, mis ei ole niiske.

Eterniitkatuse ladustamisjuhistega tutvumine

Eterniidi ladustamise eeskirjad on lisatud igale kaubaalusele. Plaate ei tohi virnastada üle kahe kihi ning ebatasasele pinnale võib asetada ainult ühe aluse. Lisaks ei tohi plaatide tirida ega vedada – neid tuleb lihtsalt tõsta ning üle meetri pikkuseid plaate tuleb tõsta kahekesi (Eterniit Klassik, Eterniit Agro L ja Eterniit Agro XL).

Igal kaubaalusel ning ka meie veebilehel on välja toodud eterniitplaatide põhiteave, eterniidi ladustamine ning eterniidi paigaldusjuhised.

Kõik eelnevad soovitused tulevad pikaajalisest kogemusest. Eterniidi paigaldamisega saavad hakkama ka mitte kõige laialdasemate ehitusteadmistega inimesed, kuid vahel juhtub ka asjatundjatelgi õnnetusi – eterniiti paigaldatakse alt ülespoole ning paremalt vasakule. Kahjuks on ette tulnud ka olukordi, kus on paigaldatud plaate vastupidi – nii, et vihmavesi voolab plaatide vahelt konstruktsioonidesse. Seega on tugevalt soovituslik tutvuda kõikide juhistega. Eterniidi ladustamise tingimuste rikkumise korral ei vastuta Bestor Grupp AS ega Eternit Baltic võimalike komplikatsioonide eest ja ostja ei saa nõuda kahju hüvitamist või hinna alandamist.

Küsi pakkumist