Katuseplekk on suurepärane valik, kui

Pole mingi uudis, et katuseplekk on Eesti turul olnud juba kaua ning kogunud suurt populaarsust meie rahva hulgas. Plekk-katuse valik on lai ning seetõttu võib igaüks leida oma katusele sobiva lahenduse.

Katuseplekk täidab oma esmase ülesande suurepäraselt ära – takistab igasuguste sademete ligipääsu, mis omakorda kaitseb maja konstruktsioone lagunemise eest. Üldiselt on plekil mitmeid positiivseid omadusi – vastupidavus, kaasaegsus kvaliteet, aga kas need rahuldavad kõik vajadused?

Katuseplekk ja plekk-katus on suurepärane valik. Katuse renoveerimine. Pleki renoveerimine. katuse vahetus

Katuseplekk on suurepärane valik, kui sind ei häiri...

  • Pidev plekk-katuse trummisoolo – on teada tuntud tõde, et vihm ja teised sademed tekitavad plekil müra, millega võib küll ajapikku ära harjuda, kuid enamjaolt muutub ainult tüütuks lärmiks. Plekk-katuse teaduslikust uuringust selgub, et tugeva vihma korral jääb heli vahemikku ca 65 – 81 db, mis ületab müra normtaseme elamutes. See omakorda võib mõju avaldada aga inimese tervisele (Artikkel inglise keeles).
  • Kasvuhoones elamine – plekk-katus on vastuvõtlikum temperatuuri kõikumistele. Soojal suveilmal kütab päikesekiirgus katusealused toad kiiresti üles ning temperatuur ilma vajalike seadmeteta võib muutuda talumatuks.
  • Levi kadumine -raadiolaineid ja mobiililevi võivad takistada mitmesugused tegurid, kuid üheks suureks teguriks on ka mitmete Eesti sideoperaatorite poolt välja toodud plekk-katus.

Käisime naisega soojal suveõhtul tuttava hubases suvilas saunas ning otsustasime ööseks külla jääda. Plekk-katus ja külalistemaja üldiselt nägid tõesti välja sümpaatsed. Teisel korrusel olid magamisasemed mitmele inimesele. Küll aga oli seal probleemiks täielik õhu puudumine ning ülikõrge temperatuur. Kaua vastu ei pidanud enne kui pidi uue aseme leidma.

Aga millega saan asendada katusepleki?

Üheks võimalikuks asenduseks on valida katusematerjaliks tänapäevane asbestivaba eterniit, millel puuduvad eelnevalt mainitud probleemid. Lisaks on eterniidil veel suur hulk teisi eeliseid, mis teevad sellest unikaalse saadaval oleva katusematerjali.

Eterniitkatuse ruutmeetri hind võib küll esialgu tunduda üpris krõbe, kuid võttes arvesse konstruktsioonide ehitamise, lisatarvikute ja paigalduse hinna, on võimalik saavutada eterniiti valides korralik hinnavõit.

Eternit Gotika

920 x 585 mm

Eternit Villa

920 x 875 mm

Eternit Klasika

1130 x 1250 mm

Eternit Agro

1130 x 1750 / 2500 mm

Eterniitkatust on lihtne paigaldada ja renoveerida

Ainuüksi Leedu eterniitkatuse paigaldusprotsess säästab suure hulga raha. Materjalil on juba tehases enne spetsiaalset värvimisprotsessi ära lõigatud vajalikud nurgad ning ette puuritud kruviaugud. Muidugi on võimalik see materjal ka iseseisvalt paigaldada, kuid tellides ka professionaalid, on lisatööd vähem ning seetõttu kulu väiksem. Kui plekk-katus vajab väga täpselt looditud roovi, ei ole vaja eterniiti paigaldades hästi säilinud aluskonstruktsiooni puhul roovitust ümber teha ega tugevdada. Kui vana roovitus veel peab, saab uue plaadi koheselt olemasoleva konstruktsiooni peale kruvida.

Eterniit on kerge materjal, millega saab katta nõrgemaid konstruktsioone, paigaldamata lisatoestust ja -sarikaid. Väiksemaid plaate on võimalik tõsta ka üksi, kuid suuremate plaatide jaoks võiks näiteks naabrimees või sõber abiks olla, mitte terve hulk spetsialiste koos oma masinapargiga.

Probleeme võib tekkida iga katusematerjaliga. Eterniitkatuse remontimine ei vaja suurt vaeva, sest iga plaat kinnitatakse eraldi ning seetõttu on üksikuid plaate lihtne välja vahetada. Iga plaadi eraldi kinnitamine garanteerib vastupidavuse tugevale tuulele ja tormile. Teisest küljest on suurepinnaliste katusekatete nõrgaks kohaks tormiga tekkiv jäik purjepind. Veel on plekk-katuse puhul vaja probleemi tekkides terve paan kogu viilu pikkuses eemaldada, milleks on vajalik spetsialistide abi.

Võtame kõiki tekkinud probleeme väga tõsiselt ning lahendame need võimalikult kiiresti. Anname Leedu eterniidile 30aastase garantii. Eluiga meie katusematerjalil on kuni 70 aastat.

Kas eterniidil on veel eeliseid?

Enamus vanadel hoonetel on jätkuvalt katusematerjaliks nõukaaegne eterniit, mis hakkab tasapisi vahetust vajama,“ nendib arhitekt. „Kasutades renoveerimisel samaväärset katusematerjali, pole ehitusprojekti tarvis. Kui aga on mõttes vana eterniitkatus asendada plekiga, võib kohalik omavalitsus nõuda renoveerimisprojekti.

Kui vahetada välja vaid katusekattematerjal, võib niiskus jääda maja konstruktsionidesse ja soojustusse ning kahjustused süvenevad. Hingavate looduslikult materjalist (kiudtsemendist) laineplaatidega paraneb hoone ventilatsioon ning erinevalt plekist kuivab liigniiskus konstruktsioonist välja.

Eternit Balticu laineplaadid on lisaks ka tulekindlad.

Ilu on küll vaataja silmades,

kuid eterniitkatusel on vägagi esteetiline välimus. Eterniitplaadid koos originaalsete lisatarvikutega annavad katusele iseloomu. Erinevate suurustega plaadid ning meie värvivalik võimaldab kujundada just oma soovidele sobiliku katuse.

Eterniit on aastaringselt elegantne, sest ei „mängi“ sooja või külma temperatuuri korral. Plekk seevastu aga „mängib“ sooja ja külmaga, mistõttu tekivad külmaga katusele mõlgid ning soojaga jällegist materjal paisub ning läheb punni.

Küsi pakkumist eterniidile ning veendu ise, et meie jutul on tõsi taga.

Küsi pakkumist